--%>
هیدر
پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
هیدر
FA EN
پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
هیدر\

توسط کارشناسان پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی فرهنگی صورت گرفت

مستندنگاری و آسیب شناسی اسناد و کتاب های خطی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی

نویسنده : روابط عمومی 1400/06/22
میراث فرهنگی
37 0

اسناد و کتاب‌ های خطی دوره صفویه و قاجار بقعه شیخ صفی‌ الدین اردبیلی، توسط کارشناسان پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی‌ فرهنگی مورد بررسی، مستندنگاری و آسیب‌ شناسی اولیه قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، پیرو درخواست اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی‌فرهنگی و اعلام نیاز پژوهشی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل به‌منظور بررسی انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی بر روی اسناد و کتاب‌های خطی دوره صفویه و قاجار بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، شهرزاد امین‌شیرازی مدیر گروه پژوهشی حفاظت و مرمت و فضه رحیمی مسئول بخش حفاظت و مرمت آثار کاغذی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی‌فرهنگی از این آثار بازدید کردند.

آثار کاغذی مورد بررسی متعلق به مجموعه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی،شامل یک نسخه قرآن به خط کوفی، تعدادی سند تک‌برگ با موضوع فرمان، مصالحه‌نامه و مبایعه‌نامه، صفحات تک‌برگ قرآن با تزئینات و... است.

در بازدید انجام شده، این آثار مورد بررسی قرار گرفته، مستندنگاری و آسیب‌شناسی اولیه بر روی آنها انجام شد که نتیجه آن به صورت ارائه پیشنهادات در مورد تعیین اولویت حفاظتی و مرمتی و چگونگی انجام اقدامات حفاظت پیشگیرانه و مرمت آثار ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

نادر فلاحی شیخ صفی الدین اردبیلی استان اردبیل

شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   CopyRight 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1400/06/31        Brandidea