--%>
هیدر
پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
هیدر
FA EN
پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
هیدر\

بررسی تمایز عرفان شیخ صفی الدین با مکاتب تاریخ عرفان اسلامی در برنامه تلوزیونی شیخ ارشاد

نویسنده : روابط عمومی 1399/05/08
میراث فرهنگی
43 0

برنامه تلوزیونی شیخ ارشاد از جمله برنامه های ویژه روز ملی بزرگداشت شیخ صفی ‌الدبن اردبیلی و هفته استان اردبیل است که با حضور اساتید و عرفان ‌پژوهان بنام و صاحب‌ نظر ملی و بین ‌المللی به بررسی تمایز عرفان شیخ صفی ‌الدین با مکاتب تاریخ عرفان اسلامی پرداخته است

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، برنامه شیخ ارشاد از جمله برنامه‌های ویژه روز ملی بزرگداشت شیخ صفی‌الدبن اردبیلی و هفته استان اردبیل است که با حضور کارشناسان ملی و بین‌المللی در این حوزه به مدت یک هفته همه‌روزه از ساعت 20:15 از شبکه سبلان به روی آنتن تلوزیون می‌رود.

تاکنون سه قسمت از این برنامه تلویزیونی با اجرا و کارشناسی عبدالله بحرالعلومی ز شبکه سبلان پخش شده و در آن به تفاوت شیخ صفی‌الدین اردبیلی با سایر عرفا و حکما و نقاط تمایز عرفان شیخ صفی‌الدین با دیگر مکاتب تاریخ عرفان اسلامی پرداخته شده است.

میهمان برنامه اول از این مجموعه حجت‌الاسلام سیدسلمان صفوی رئیس آکادمی مطالعات ایرانی لندن و از اساتید عرفان و فلسفه اسلامی دانشگاه لندن بود که مطالب ارزنده‌ای پیرامون خاندان صفویه و خدمات آنها به ایران و اسلام و نیز عرفان شیخ صفی‌الدین اردبیلی ارائه کردند.

پروفسور غلامرضا اعوانی رئیس سابق مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران سور و فیلسوف و عرفان‌پژوه معاصر و نیز منوچهر صدوقی سوها عرفان‌پژوه معاصر از دیگر میهماهان و صاحبنطران دوره حاضر بودند که در برنامه شیخ ارشاد حضور یافته و در مورد چهره‌هایی که در شکل‌گیری شخصیت عرفانی و علمی شیخ صفی‌الدین اردبیلی تاثیر داشته‌اند با مخاطبان  سخن گفتند.
بررسی ویژگی‌هایی که شیخ صفی‌الدین اردبیلی را از سایر عرفا و حکمای عصر خود متمایز کرده است نیز موضوع دیگری است که این استاتید باسابقه عرفان اسلامی آن را تشریح و تبیین کرده اند.

حضور مشاهیر و صاحب‌نظران و عرفان‌پژوهان بنام معاصر در این برنامه نقش مهمی در شناساندن شخصیت و عرفان شیخ‌صفی الدین اردبیلی برای همگان ایفا خواهد کرد که در همین راستا برنامه شیخ ارشاد در هفت قسمت تداوم می‌یابد.

شیخ ارشاد از جمله برنامه‌های مناسبتی هفته استان و روز ملی بزرگداشت شیخ صفی الدین اردبیلی بود که از غنای محتوایی بالایی با حضور اساتید صاحب‌نام این حوزه برخوردار است و با توجه به شیوع ویروس کرونا و توقف برنامه‌های گرامیداشت این هفته، این برنامه در کنار برخی برنامه‌ها در فضای مجازی و صدا و سیما تلاش کرده که جبران این توقف را کرده و با محتوابخشی به برنامه‌ها زمینه برای معرفی هر چه بیشتر داشته‌های استان را فراهم آورد.

نادر فلاحی شیخ صفی الدین استان اردبیل

شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   CopyRight 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/05/21        Brandidea