--%>
هیدر
پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
هیدر
FA EN
پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
هیدر\

مدیر جدید پایگاه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی معرفی شد

نویسنده : روابط عمومی 1398/11/17
میراث فرهنگی
133 0

دکتر «مهدی حیدری وند» به عنوان مدیر جدید پایگاه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی معرفی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، امروز 17 بهمن ماه 98 در آیین معارفه مدیر پایگاه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به اهمیت حفظ و نگهداری این مجموعه فاخر تاکید کرد.

نادر فلاحی تصریح کرد: «در ۲۰ ماه گذشته، اقدامات  شاخصی همچون احیا دروازه تاریخی عالی‌قاپو به عنوان مطالبه مردم انجام شده و به عنوان یکی از پروژه‌های شاخص میراث فرهنگی در سفر رئیس جمهور به استان به بهره برداری رسید.

او به  برپایی نمایشگاه دائمی معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان در نگارخانه شاه اسماعیل خطایی اشاره کرد و گفت: « همچنین غرفه‌های تولید و فروش صنایع دستی دایر شده است.»

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به مرمت اساسی بناها، ساماندهی صحن قزل باشلار، راه‌اندازی موزه فرش و تعریف مسیر جدید دسترسی به موزه باستان شناسی اشاره کرد.

فلاحی به جایگاه رفیع فرهنگی و عرفانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی در ادوار مختلف تاریخی اشاره کرد و گفت: «امروز وظیفه ما در نگهداری این مجموعه برای نسل‌های آینده بسیار سنگین‌تر و حساس است.»

او با تاکید به اینکه بقعه شیخ صفی الدین تنها اثر ثبت جهانی در استان است اظهار کرد: « به واسطه معرفی گسترده این اثر طی دو سال گذشته بازدید گردشگران به ویژه گردشگران خارجی از این بنا با افزایش همراه است.»

پایگاه جهانی بعه شیخ صفی الدین

شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   CopyRight 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/05/21        Brandidea