پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
از نو
 
تغییر رنگ پس زمینه
 
 
 
 
 
 
 
قلم
تغییر نوع قلم
1- نازنین
2- نسیم
3- یکان
4- کودک
5- Tahoma
6- Arial
سایز
A
A
A
A
A
A
A
FA
EN
هیدر
هیدر
هیدر

روستای «شیران» واقع در نیر با دمیدن روح گردشگری جانی تازه میگیرد

نویسنده : روابط عمومی 1398/08/16
گردشگری
179 0

فرماندار نیر، مدیرکل میراث فرهنگی، مدیرکل بنیاد مسکن و سایر مسولان استانی و شهرستان در بازدید از روستای شیران، این منطقه را به عنوان روستایی با رویکرد گردشگری مصوب کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، شامگاه چهارشنبه در این بازدید و دیدار که به درخواست اهالی روستا با توجه به جهش گردشگری استان در سال های اخیر انجام شده بود؛ روستای شیران و قابلیت های موجود آن مورد ارزیابی و مسایل و مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در این بازدید با بیان اینکه گردشگری روستایی و بوم گردی در اولویت درخواست گردشگران داخلی و خارجی است گفت: ایجاد سبک معماری و بافت خاص بومی در این روستا جاذب بسیار خوبی برای گردشگران خواهد بود.

نادر فلاحی به اقبال اکثر گردشگران به بوم گردی ها اشاره کرد و افزود: مقرون به صرفه بودن و خستگی مردم از فضای شهری و صنعتی روز به روز به رونق اکوتوریسم افزوده است.

او از اتمام مطالعه طرح جامع گردشگری بولاغلار شهرستان نیر سخن به میان آورد و تاکید کرد: صنعت گردشگری در استان با راهبری های استاندار اردبیل با شتاب فزاینده ای در حال پیشرفت است.

فلاحی با اشاره به قابلیت دریاچه سد یامچی در گردشگری تصریح کرد: مجوز سرمایه گذاری در دریاچه سد و محیط پیرامون آن اخذ شده و در حال رایزنی با سرمایه گذاران ملی برای ایجاد  تاسیسات گردشگری آبی و خاکی در این مجوعه هستیم.

او نهضت هتل های ۵ ستاره در استان، ایجاد3 پیست اسکی، پل های معلق و ده ها پروژه گردشگری و مرمتی در دست اقدام اداره کل را نشان از عزم جدی این مجموعه برای تحقق شعار اردبیل 1400 بر قله گردشگری ایران خواند و گفت: اردبیل توانست در رقابت بین تمام استان های مسیر گردشگری کلاسیک کشور، افتخار کسب عنوان پایتختی کشورهای عضو اکو در سال 2023 را کسب کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی  استان تحقق طرح های پیش بینی شده برای روستای شیران را ظرفیتی بالقوه برای گردشگری شمالغرب کشور بیان کرد.

همگرایی دستگاه های اجرایی برای توسعه گردشگری اردبیل

همچنین معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این جلسه خواستار همگرایی و هم افزایی دستگاه های اجرایی استان اردبیل برای توسعه هرچه بهتر و بیشتر این استان در راستای گردشگری شد.

صغری فرشی با استقبال از پیشنهاد اهالی روستا برای تبدیل وضع موجود به روستایی در سطح و چهارچوب گردشگری ملی و حتی بین المللی گفت: تمام مجوزهای مربوط به ایجاد بوم گردی در کم تر از نصف روز برای متقاضیان اعطا خواهد شد.

او از نهادهای ذی ربط خواستار ارايه تسهیلات کم بهره برای توسعه پایدار روستا شد.

گردشگری نیر

شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   Copy Right 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/03/11        IPRasa