پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
از نو
 
تغییر رنگ پس زمینه
 
 
 
 
 
 
 
قلم
تغییر نوع قلم
1- نازنین
2- نسیم
3- یکان
4- کودک
5- Tahoma
6- Arial
سایز
A
A
A
A
A
A
A
FA
EN
هیدر
هیدر
هیدر

تقویت تاسیسات گردشگری مشگین شهر، رشد اشتغال زایی را به دنبال دارد

نویسنده : روابط عمومی 1398/08/08
گردشگری
171 0

امام جمعه مشگین شهر گفت: تقویت و احداث تاسیسات گردشگری این شهرستان منجربه رشد اشتغال زایی شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، حجت الاسلام رضا باوقار صبح چهارشنبه در دیدار کارکنان اداره کل میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: در ماه های اخیر احداث حوزه های اقامتی، پذیرایی و تندرستی، سلامت و آبدرمانی با رشد همراه است.

او اضافه کرد: این پروژه ها نقطه عطفی در شتاب بخشی به توسعه شهرستان و اشتغالزایی خواهد بود و بسیاری از خلاهای توسعه را رفع می کند.

امام جمعه مشگین شهر اقدامات صورت گرفته در محوطه پایگاه ملی شهر یئری،  کهنه قلعه و پیشرفت احداث موزه شهرستان در بقعه شیخ حیدر و همچنین  راه اندازی بازارچه صنایع دستی را مطلوب ارزیابی کرد.

حجت الاسلام با وقار با اشاره به دو رویداد مهم پیش رو در استان اردبیل یعنی کنفرانس بین المللی اکوتوریسم 2020 و انتخاب اردبیل پایتخت کشورهای عضو اکو در سال 2023 ادامه داد: این دو رویداد فرصت مطلوبی  در معرفی ظرفیتهای فرهنگی، تاریخی و طبیعی و عرضه محصولات گردشگری است.

او با اشاره به کاروانسرای قانلی بولاغ رضی و بازدید اخیر استاندار از منطقه و تصویب منطقه آزاد تجاری، گفت: این مجموعه در آینده که در نقطه صفر مرزی قرار دارد توسعه شهرستان را موجب خواهد شد.

همچنین رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین شهر ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های امام جمعه محترم از آغاز برنامه هایی با هدف معرفی قابلیت های طبیعی، تاریخی و طبیعی مناطق کمتر شناخته شده خبر داد.

ایمانعلی ایمانی گفت: این برنامه ها می تواند در معرفی  روستاهای جاذب گردشگری و عرضه محصولات گردشگری در راستای توانمند سازی جوامع محلی و ارائه الگویی در این حوزه موثر باشد.

او با بیان اینکه روستاهای مشگین شهر استعداد بی نظیر طبیعی، تاریخی و فرهنگی را یکجا در خود دارند و این مزیت بزرگی در اکوتوریسم محسوب می شود، افزود: با اشتراک گذاری عرضه محصولات گردشگری و آشنایی و کسب تجربه جدید برای گردشگران فرصت خوبی برای روستاهای پر جاذبه و بهره مندی از این مزیت و توسعه پایدار حاصل می شود.

گردشگری مشگین شهر

شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   Copy Right 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/03/02        IPRasa