پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
از نو
 
تغییر رنگ پس زمینه
 
 
 
 
 
 
 
قلم
تغییر نوع قلم
1- نازنین
2- نسیم
3- یکان
4- کودک
5- Tahoma
6- Arial
سایز
A
A
A
A
A
A
A
FA
EN
هیدر
هیدر
هیدر

مراسم تجلیل از باستان شناسان اردبیل برگزار شد

نویسنده : روابط عمومی 1398/08/02
میراث فرهنگی
166 0

به منظور گرامیداشت روز جهانی باستان شناسی، مراسم تجلیل از باستان شناسان استان اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ظهر پنج شنبه در این مراسم  با تاکید به نقش باستان شناسان در صیانت و معرفی آثار تاریخی و میراثی تصریح کرد: در حال حاضر 18 باستان شناس در اداره کل فعالیت دارند.

نادر فلاحی با اذعان به فعالیت باستان شناسان در حوزه مطالعه، بررسی و کاوش، استعلام و ثبت ملی آثار گفت: روند فعالیت میراث فرهنگی استان با تحول قابل توجهی همراه است.

او با اشاره به ثبت ملی 35 اثر از  گذشته  و 1500 استعلام در نیمه نخست امسال ادامه داد: تنها از سال گذشته 9 مورد کاوش انجام شده که در تاریخ اردبیل برای اولین بار تجربه می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: کاوش های باستان شناسی علاوه بر مطالعه و معرفی میراث معنوی و تاریخی فرصتی جهت پژوهش و مطالعه در اختیار باستان شناسان قرار می دهد.

فلاحی اولویت اداره کل در سال جاری و سال آینده را صیانت از کاوش های صورت گرفته عنوان کرد و افزود: ثبت حریم آثار و همچنین ممانعت از حفاری های غیرمجاز با تعیین تکلیف آثار مورد تاکید است.

او تصریح کرد: انتظار می رود گروه باستان شناسی برنامه خود برای سال 99 را در سه محور ذکر شده ارائه کرده و اعتبار پیش بینی شده نیز لحاظ شود.

باستان شناسی

شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   Copy Right 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/03/02        IPRasa