پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
از نو
 
تغییر رنگ پس زمینه
 
 
 
 
 
 
 
قلم
تغییر نوع قلم
1- نازنین
2- نسیم
3- یکان
4- کودک
5- Tahoma
6- Arial
سایز
A
A
A
A
A
A
A
FA
EN
هیدر
هیدر
هیدر

استاندار اردبیل

گردشگری ضمانتی برای توسعه پایدار در اردبیل خواهد بود

نویسنده : روابط عمومی 1398/07/17
میراث فرهنگی
260 0

استاندار اردبیل گفت: با انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری اکو در ۲۰۲۳ این صنعت ضمانتی برای توسعه پایدار در سطح استان اردبیل خواهد بود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، اکبر بهنام جو در گفت و گو با روزنامه همشهری، تصریح کرد: با انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری اکو در ۲۰۲۳ این صنعت ضمانتی برای توسعه پایدار در سطح استان اردبیل خواهد بود .

وی افزود:  تصویب اصول توسعه پایدار در حوزه گردشگری و تصویب برنامه اقدام و عمل در راستای اصول توسعه گردشگری پایدار در بین کشورهای اکو از جمله مصوبات این اجلاس در خجند تاجیکستان بود.

استاندار اردبیل بیان داشت: تصویب پروژه‌های کاربردی در زمینه ایجاد شبکه یکپارچه توراوپراتورها و سایر ذی‌نفعان گردشگری در منطقه فرصتی جهت توسعه گردشگری کشور خواهد بود.

بهنام جو ادامه داد: همچنین تصمیمات این نشست در خصوص مکانیزم‌هایی برای تسهیل رفت‌وآمد گردشگران در حوزه اکو مزیت برجسته ای برای کشورهای هدف از جمله ایران در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه پروپوزال انتخاب پایتخت گردشگری اکو به ابتکار ایران مطرح شده بود، اضافه کرد: همچنین در این نشست شهر ساری نیز به ‌عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد.

استاندار اردبیل با اشاره به ظرفیت های استان اردبیل در حوزه گردشگری و اقدامات انجام یافته در دو سال گذشته در این حوزه، عنوان کرد: اردبیل جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فردی دارد که می تواند جذابیت بخصوصی برای گردشگران کشورهای عضو اکو داشته باشد.

بهنام جو با تاکید بر لزوم تسریع در ایجاد زیرساخت های لازم در حوزه گردشگری، یادآور شد: مزیت گردشگری نسبت به سایر حوزه ها قرابت بسیار آن با مفاهیمی همچون توسعه پایدار است که درصد موفقیت آن را در بلند مدت نسبت به سایر حوزه ها از جمله صنعت و کشاورزی بیشتر می کند.

وی گفت: قابلیت های متعدد استان اردبیل از جمله گردشگری زمستانی که در حال احیاء آن هستیم به همراه جاذبه های تاریخی و تنوع اقلیمی استان از جمله دلایلی است که باعث شده تا این منطقه در سطح ملی و حتی بین المللی مورد توجه فعالان وسیاست گذاران حوزه گردشگری قرار بگیرد.

استاندار اردبیل بیان داشت: کمتر از ۴ سال تا برگزاری این رویداد بزرگ در استان اردبیل زمان باقی است و ما باید در این مدت زمان کوتاه زیرساخت های اصلی استان از جمله راه آهن، راه های ارتباطی گردشگری، هتل های ۵ ستاره و تاسیسات گردشگری مطابق با استانداردهای بین المللی را با کمک بخش خصوصی و اعتبارات دولتی تکمیل و در اختیار گردشگران قرار دهیم.

بهنام جو تاکید کرد: این رویداد می تواند نقطه عطفی در روند توسعه استان باشد و در صورت حصول نتیجه مطلوب قطعا تاثیرات بسیار ملموسی در اقتصاد استان خواهد داشت.

«گفتگو از مسعود لاهوت»شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   Copy Right 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/03/11        IPRasa