پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
از نو
 
تغییر رنگ پس زمینه
 
 
 
 
 
 
 
قلم
تغییر نوع قلم
1- نازنین
2- نسیم
3- یکان
4- کودک
5- Tahoma
6- Arial
سایز
A
A
A
A
A
A
A
FA
EN
هیدر
هیدر
هیدر

فرماندار خلخال

گردشگری ورزشی در خلخال رونق می گیرد

نویسنده : روابط عمومی 1398/02/18
گردشگری
145 0

فرماندار خلخال گفت: با ساماندهی گروه های کوهنوردی ، طبیعت گردی و تورهای مسافرتی، گردشگری ورزشی این شهرستان رونق می گیرد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ، فریدون بابایی در جلسه توجیهی مسئولان تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی خلخال که با همت اداره میراث فرهنگی شهرستان خلخال برگزار شد، از شناسایی و معرفی 25 مسیر جدید طبیعت گردی در این شهرستان خبر داد و افزود: مسیر کوهنوردی و طبیعت گردی اندبیل به سمت استان گیلان ، تنها یکی از این 25 مسیر زیبای طبیعت گردی منطقه است.

وی با بیان اینکه تلاش برای رونق صنعت گردشگری ورزشی شناسنامه دار با بهره گیری از ظرفیت و توان بخش خصوصی و تورهای گردشگری مجاز منطقه است، اظهار داشت: ما در هیچ شرایطی مانع فعالیت های گروه های کوهنوردی وطبیعت گردی مختلف در منطقه نیستیم ولی در عین حال برای ساماندهی این گروه ها و فعالیت آنها زیر نظر تورهای طبیعت گردی مجاز و یا هیات کوهنوردی شهرستان تلاش می کنیم.

فرماندار خلخال با توصیه به مسئولان تورهای گردشگری، طبیعت گردی و همچنین گروه های کوهنوردی مختلف خلخال برای پرهیز از انجام فعالیت های خود در ایام و مناسب های خاص سال و حفظ حرمت ایام ویژه اظهار داشت: احترام به باورهای دینی و اعتقادی مردم منطقه از سوی گروه های کوهنوردی و طبیعت گردی میهمان این شهرستان انتظار ما از آنها است.

وی گفت: رواج برخی از فرهنگ های غیربومی منطقه از طریق گروه های کوهنوردی و طبیعت گردی میهمان مورد قبول فرهنگ عامه مردم منطقه نبوده و انتظار از مسئولان گروه های کوهنوردی و طبیعت گردی مجاز شهرستان هدایت این گروه ها برای رعایت چهارچوب های قانونی و حفظ حرمت فرهنگ بومی منطقه در زمان حضور گروه های غیربومی در این شهرستان است.

بابایی افزود: هرگونه فعالیت در چهارچوب قانون و رعایت موازین شرعی ، عرفی و مقررات مربوط به گردشگری ورزشی ، منجر به توسعه صنعت گردشگری ورزشی در منطقه شده و برخلاف آن نیز به عنوان ضد حرکت این هدف و آفت طبیعت گردی و گردشگری محسوب خواهد شد.

وی با توصیه به همه گروه های فعال در زمینه کوهنوردی و طبیعت گردی جهت هماهنگی برای ادامه فعالیت خود با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین اداره ورزش و جوانان برای دریافت مجوزهای مورد نیاز اظهار داشت: حوادث ناشی از بی توجهی به این امر برای شرکت کنندگان در برنامه های کوهنوردی و طبیعت گردی ، متوجه لیدر گروه خواهد بود.

شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل با برخورداری از جاذبه های زیبای گردشگری ورزشی از جمله مسیرهای پیاده روی و کوهنوردی کوهستانی از جمله مسیر معروف و جنگلی اندبیل به اسالم به طول 50 کیلومتر همواره مورد توجه گروه های مختلف کوهنوردی و طبیعت گردی از مناطق مختلف کشور است.شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   Copy Right 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/03/12        IPRasa