پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
از نو
 
تغییر رنگ پس زمینه
 
 
 
 
 
 
 
قلم
تغییر نوع قلم
1- نازنین
2- نسیم
3- یکان
4- کودک
5- Tahoma
6- Arial
سایز
A
A
A
A
A
A
A
FA
EN
هیدر
هیدر
هیدر

مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل

گردشگری روستایی در اولویت فعالیت های ما در سرعین خواهد بود

نویسنده : روابط عمومی 1398/02/14
گردشگری
255 0

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: توجه به بوم گردی و گردشگری روستایی در اولویت فعالیت های ما در شهرستان سرعین خواهد بود

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی در نشست هم اندیشی با بخشدار مرکزی سرعین و دهیاران این منطقه تصریح کرد: باید در شهرستان سرعین و در بخش گردشگری فعالیت ویژه ای داشته باشیم و این نیازمند توجه بیشتر مسوولان این شهرستان برای احیا و ایجاد امکانات زیر بنایی در این منطقه است.

وی با اشاره به اهمیت ویژه گردشگری سرعین در سطح استان، بیان کرد: توجه به بوم گردی و گردشگری روستایی در اولویت فعالیت های ما در شهرستان سرعین خواهد بود.

فلاحی با تاکید بر اینکه بوم گردی ظرفیت بسیار خوبی برای حل بسیاری از مشکلات شهرستان سرعین است، افزود: اداره کل میراث فرهنگی استان آماده است تا از برگزاری جشنواره های مختلف در روستاهای شهرستان سرعین حمایت های لازم را انجام دهد.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: در روستای تاریخی کنزق اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که این فعالیت ها می تواند گردشگری شهرستان سرعین را متحول کند و در توسعه متوازن گردشگری در این منطقه موثر باشد.

وی گفت: طرح جامع گردشگری شهرستان سرعین در حال اتمام است که بعد از تصویب آن در شورای برنامه ریزی این طرح به صورت ویژه در این شهرستان اجرایی خواهد شد.

فلاحی بیان داشت: ایجاد بازارچه صنایع دستی در روستای آلوارس و احداث بوم گردی در روستای ویند کلخوران نیز از دیگر برنامه های ما در این شهرستان می باشد.

همچنین در این جلسه توحید دنیایی، بخشدار مرکزی شهرستان سرعین با اشاره به اقدامات ارزشمند اداره کل میراث فرهنگی استان در سطح شهرستان سرعین، ادامه داد: مشکل راه سرعین به روستای بیله درق یک معضلی است که نباید به آن به عنوان یک راه روستایی نگاه کرد زیرا این منطقه مستعد توسعه در حوزه گردشگری است و حل این مشکل نیامند همکاری تمامی دستگاه ها می باشد.

وی تصریح کرد: توسعه بوم گردی با توجه به سیاست های اداره کل میراث فرهنگی در اولویت فعالیت های ما خواهد بود.

بخشدار شهرستان سرعین اضافه کرد: روستای تاریخی کنزق نیز قابلیت ویژه ای است که مردم بومی این منطقه و مسؤولان شهرستانی و استانی همه در ساماندهی آن اتفاق نظر دارند و ساماندهی این منطقه نیازمند توجه ویژه مجموعه میراث فرهنگی است.شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   Copy Right 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/03/12        IPRasa