پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
از نو
 
تغییر رنگ پس زمینه
 
 
 
 
 
 
 
قلم
تغییر نوع قلم
1- نازنین
2- نسیم
3- یکان
4- کودک
5- Tahoma
6- Arial
سایز
A
A
A
A
A
A
A
FA
EN
هیدر
هیدر
هیدر

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل

سهم اردبیل در پژوهش های باستان شناسی مطلوب نیست

نویسنده : روابط عمومی 1397/10/17
میراث فرهنگی
318 0

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل سهم این استان در پژوهش های باستان شناسی را نامطلوب توصیف کرد و خواستار رفع این خلا شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی ظهر دوشنبه در جلسه شورای فنی میراث فرهنگی استان اردبیل تصریح کرد: در حوزه پژوهش و برگزاری همایش ها لازم است معاونت میراث فرهنگی فعالیت های خود را افزایش دهد.

او افزود: معاونت میراث فرهنگی صرفا مسئول مرمت آثار و اشیا تاریخی نیست و لازم است پژوهش ها به ویژه در حوزه صفویه شناسی افزایش یابد؛ چراکه در این خصوص اقدامات پژوهشی مقبول نیست و لازم است برنامه های اجرا شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: در عین حال اقدامات مرمتی معاونت میراث فرهنگی با تحول همراه است و چند پروژه حیاتی طی ماه های اخیر آغاز شده که بسیاری آرزوی دیرینه مردم اردبیل است.

فلاحی در تشریح مهمترین پروژه های مرمت اضافه کرد: از جمله احیا و بازگشایی مسیر دسترسی به موزه صنایع دستی و احیای سردرعالی قاپو آغاز شده و هر دو مطالبه چندین ساله مردم استان بود.

او به ساماندهی بقعه شیخ کلخوران اشاره کرد و گفت: اعتبار مطلوبی برای این پروژه جذب شده و پیشرفت قابل توجهی نیز در ساماندهی محوطه و مرمت بخش های مختلف آن مشاهده می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به انجام دو کاوش نجات بخشی در گرمی و کاوش باستان شناسی در کنزق اشاره کرد و گفت: عملیات مرمت کهنه قلعه مشکین شهر نیز به شکل مطلوب ادامه دارد.

فلاحی همچنین در خصوص آخرین اقدامات ساماندهی محوطه باستانی شهریری افزود: اجرای پوشش شهریری به مناقصه سپرده شده و بعد از انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آغاز می شود.

باستان شناسی

شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   Copy Right 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/03/11        IPRasa