پنل ورود ورود
نام کاربری :
رمزعبور :
از نو
 
تغییر رنگ پس زمینه
 
 
 
 
 
 
 
قلم
تغییر نوع قلم
1- نازنین
2- نسیم
3- یکان
4- کودک
5- Tahoma
6- Arial
سایز
A
A
A
A
A
A
A
FA
EN
هیدر
هیدر
هیدر

سرپرست معاونت صنایع دستی استان اردبیل

2 اسباب بازی سنتی در اردبیل احیا می شود

نویسنده : روابط عمومی 1397/10/04
صنایع دستی
610 0

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از احیای دو اسباب بازی سنتی در این استان خبر داد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، ملکه گلمغانی زاده ظهر سه شنبه با اعلام این خبر تصریح کرد: این دو اسباب بازی شامل «تکم» یا پیام آور نوروز و «گیرجنه» یا فرفره چوبی است.

او اضافه کرد: این مهم در پی طرح کارگروه اسباب بازی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور اسباب بازی های سنتی مطالعه و احیا می شوند.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از معرفی این دو بازی به کارگروه اسباب بازی خبر داد و تاکید کرد: هدف از احیای اسباب بازی سنتی، جمع آوری اسباب بازی ها از سراسر کشور و باززنده سازی آن است.

به گفته گلمغانی زاده با اقدام کارگروه اسباب بازی در واقع اسباب بازی های سنتی که با هزینه اندک تولید شده و بازی های مفرحی را به همراه دارد مجددا وارد زندگی کودکان می شود.

او تاکید کرد: گرایش به بازی های رایانه ای و فضای مجازی آسیب های متعددی را متوجه گروه های سنی کودک و نوجوان ساخته و این در حالی است که ما بازی ها و اسباب بازی های مفید و آموزنده متعددی داریم.

اسباب بازی سنتی

شماره تلفن : 4533234050

فکس : 4533232986

ایمیل : mirasardabil[at]gmail.cim

آدرس : اردبیل ،بزرگراه شهدا،حدفاصل فلکه ججین وپل علی آباد ;کدپستی5613951851

©   Copy Right 2016

تمامی حقوق برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

آخرین بروز رسانی : 1399/03/11        IPRasa